Ключові факти про Каспера Рууда

22-річний норвезький тенісист Каспер Рууд був однією з головних зірок Підсумкового турніру ATP, який завершився минулої неділі в Турині. Для вболівальників він цікавий не тільки як півфіналіст престижного фінального турніру ATP Finals 2021, але і як суперник російських тенісистів у наступному матчі Кубка Девіса, який відбудеться через кілька днів, 26 листопада. . -27, в Осло. Рууд – яскравий молодий талант світового тенісу, який швидко проривається в еліту. У поточному сезоні він виграв уже 5 титулів ATP і посів 4 місце в підсумковому рейтингу, таким чином вийшовши до півфіналу підсумкового турніру. Його виступ у Турині підтвердив стрімкий прогрес норвежця, який два роки тому був лише 27-м у світовому рейтингу. Тепер у вболівальників буде можливість побачити Рууда в дії у складі збірної Норвегії в матчі Кубка Девіса проти Росії. Очні зустрічі молодої зірки світового тенісу з російськими гравцями завжди викликають великий інтерес, і майбутнє протистояння не стане винятком. На глядачів чекає захоплююча спортивна подія за участю одного з найперспективніших тенісисток сучасності.

1. Спадщина батька

Ми часто обурюємося, коли чуємо від простих іноземців набір традиційних уявлень про Україну: Чорнобиль, брати Клички, Шевченко (мабуть, не той, що Кобзар). Водночас, що ми знаємо про Норвегію? Фіорди, тролі, Ерлінг Голландія, хтось згадає Генріка Ібсена. Гаразд, це не дуже вражаючий список. Любителі біатлону згадають Бйорндалена, братів Бо і Туру Бергер. Любителі футболу, окрім Халанда, згадають Мартіна Одегарда, більш досвідчені – Йона Арне Ріісе. А як щодо тенісистів? Вам навіть не потрібно шукати це, але вся історія норвезького чоловічого тенісу обертається навколо однієї родини: родини Рууд. Якщо ви введете ім’я Крістіана Рууда в пошуковий запит на YouTube, вас зустрінуть кілька відеозаписів матчу проти Бориса Беккера на Олімпійських іграх у Барселоні 1992 року. «Мабуть, найгірший матч Беккера, який я коли-небудь бачив. Але він навіть зумів перемогти…», – читаємо в коментарях. 20-річний норвежець вів з рахунком 2:1 у сетах, зробив брейк у четвертій партії та все-таки поступився п’ятій ракетці світу німкені.

Ключові факти про Каспера Рууда

Головної перемоги в житті довелося чекати більше шести років: 22 грудня 1998 року у подружжя Рууд народився син. «У моєї дружини були дуже важкі пологи, їй довелося робити кесарів розтин і почалися ускладнення. Ми багато чого пережили, всю відпустку провели в лікарні. Наша родина здобула цю перемогу, і тепер я щасливий, що моя дружина та Каспер зі мною», – згадує батько. Крістіан осідлав хвилю дофаміну і за кілька тижнів переміг третього номер один у рейтингу Алекса Корретха на Australian Open. Рууд провів досить вдалий сезон 1999 року, забезпечив собі місце в топ-50 ATP і навіть зумів тренуватися з молодим чоловіком на ім’я Роджер Федерер, якому трохи менше вісімнадцяти, почав штурмом захоплювати тенісну еліту. У 2001 році Рууд-старший пішов на пенсію. Тепер він проводитиме більше часу зі своїм сином, який, здається, особливо цікавиться спортом і тенісом.

2. Усі дороги ведуть до Іспанії

З Осло, столиці Норвегії, до півострова Снороя в Ослофіорді можна дістатися на автомобілі або човні, відстань 10 кілометрів. Є спортивний комплекс з футбольними полями, тенісними кортами та скейт-парком. Це тут, у тенісному клубі Snarøya Каспер Рууд, 4 роки, зробив перші кроки в тенісі. 5 червня 2005 року, через два дні після свого 19-річчя, Рафаель Надаль вперше виграв Ролан Гаррос. Побачивши перемогу Надаля по телебаченню, Каспер, який вагався між тенісом, гольфом і футболом, вибрав теніс. Рууд почав регулярно подорожувати для участі в юніорських турнірах у Європі, поєднуючи це з інтенсивними тренуваннями вдома. У вихідні дні його батько Крістіан організовував для Каспера тренувальні матчі, навіть запровадивши систему «нічия»: якщо Каспер програвав з великим рахунком, він платив батькові штраф, а за кожен виграний матч отримував грошову винагороду.

Незважаючи на те, що Норвегія є 15-ю країною світу з видобутку нафти, це не впливає на розвиток тенісу в країні. За словами самого Каспера, федерація тенісу Норвегії не має достатньо коштів, щоб забезпечити тенісистів усіма необхідними умовами для тренувань і відновлення. Норвезький коментатор Eurosport Крістер Франке зазначає, що в Норвегії теніс займає лише 10 місце за популярністю, поступаючись зимовим видам спорту, футболу, гандболу і навіть легкої атлетики.

3. Творіння Каспера Рууда

Каспер Рууд, який у 15 років став наймолодшим чемпіоном Норвегії, вирішив продовжити розвиток в Іспанії. Протягом наступних трьох років він тренувався в академії Хуана Карлоса Ферреро в Аліканте. Незважаючи на ранній успіх, Рууда не можна назвати типовим «зірковим» юніором. Стриманий сивоволосий норвежець ніколи не вигравав турнірів Великого шолома серед дорослих. Його підйом на перше місце в юніорському рейтингу в 2016 році став результатом стабільної гри, а не лише успішного турніру. Його кар'єра демонструє тенденцію до поступового прогресу.

Першим великим професійним успіхом Рууда стала його перемога на Челленджері в Севільї у 2016 році, де він стартував із кваліфікації та виграв 7 матчів поспіль. Цей тріумф дозволив йому піднятися до третьої сотні в рейтингу ATP і привернути увагу тенісної громадськості. На початку наступного сезону, отримавши wild card, Рууд дійшов до півфіналу турніру ATP 500 у Ріо-де-Жанейро з перевагою 6:2 і 4:2 над Пабло Карреньо Бустою, але не провалився. закрити. матч. Ця поразка надовго позначила його кар'єру – вона не дозволила йому наблизитися до топ-100 тих років. Рууду довелося подолати Челленджери, поки він не досяг омріяної сотні найкращих гравців світу в 2019 році як резидент академії Рафаеля Надаля.

4. Приєднайтеся до еліти

Незважаючи на те, що в юніорському тенісі Каспер Рууд демонстрував хороші результати на хардових кортах і грунті, у своїй професійній кар'єрі норвежець зробив ставку на партер. Саме цей вибір привів Каспер Рууд в академії свого кумира Рафаеля Надаля на Майорці. Перебуваючи на місці під час переходу від Челленджерів до турнірів ATP, Рууд усвідомив потребу в нових викликах і додатковій мотивації. Академія Nadal запропонувала таку можливість Касперу. Там йому довелося попрацювати з Тоні Надалем і періодично тренуватися з самим Рафою.

Каспер із захопленням говорить про інтенсивність і темп гри Надаля на тренуваннях і прагне відтворити це у своїй грі. Крім того, Рафа особисто давав поради та вказівки молодому норвежцю. Поза кортом Надаль подружився з замкнутим Каспером: вони разом грають у гольф і підтримують один одного під час важливих перемог. Саме співпраця з Академією Надаля допомогла Рууду зробити вирішальний крок у своїй кар'єрі та увійти до топ-100 світового рейтингу. Турніри на грунтових кортах стали для нього ключовим напрямком, де він демонструє свій високий потенціал.

5. Рууд у розквіті сил

У 2024 році Каспер Рууд, відомий своєю здатністю контролювати свої емоції та не ламати ракетки, заявив, що хотів би провести всю свою кар’єру без цього. Він назвав лише двох топ-гравців, які досягли такого досягнення: Рафаеля Надаля та Роджера Федерера. Рууд насолоджувався вражаючим підйомом до вершини тенісу. У 2019 році він увійшов до топ-100, а в 2020 році виграв свій перший титул ATP в Буенос-Айресі, встановивши новий національний рекорд Норвегії. У 2023 році Рууд перебуває у розквіті сил. Він дійшов до півфіналу двох турнірів Masters, потім виграв три турніри ATP 250 поспіль. Це дозволило йому у 10 роки вперше увійти до топ-24 рейтингу ATP, ставши наймолодшим у цій елітній групі. Легендарний Патрік Макенрой навіть очікує, що Рууд виграє Ролан Гаррос у найближчі три роки.

Незважаючи на ці успіхи, Рууд ще не здобув жодної перемоги на турнірах Великого шолома, і деякі скептики вважають, що всі його досягнення були обмежені менш престижними змаганнями. Сам Рууд жартує, що був би не проти обміняти свої титули ATP 250 на три тріумфи на мейджорах, як Новак Джокович.

6. Рууд проти Кіргіоса: показовий конфлікт двох протилежностей

Цілком вірно відзначити напругу між Каспер Рууд і Нік Кіргіос в останні роки. Це дійсно пара надзвичайно яскравих і контрастних гравців у сучасному чоловічому тенісі. Їхній перший відкритий конфлікт стався в 2019 році на турнірі в Римі, коли шокуюча поведінка Кіргіоса призвела до його дискваліфікації, а Рууд вперше зміг зайти так далеко на Мастерсі. Відтоді між ними зав'язалася словесна перепалка, в якій Кіргіос постійно перехоплював ініціативу, критикуючи стиль гри та досягнення норвежця. Однак, незважаючи на гучні атаки Кіргіоса, Рууд проявив стриманість і спокій, хоча в один момент все ж не витримав і відповів властивою йому стриманістю. Цей контраст у характерах і стилях діалогів став одним із головних рушіїв їхнього протистояння. Зрозуміло, що останнім часом Рууд значно покращився, вигравши три трофеї за три тижні, тоді як Кіргіос провів більшу частину сезону на лавці запасних. Ця різниця в результатах, безсумнівно, загострює їхній конфлікт, де Кіргіос починає виглядати все менш і менш переконливим на тлі вражаючого прогресу свого суперника. Протистояння між Руудом і Кіргіосом стало одним із найпомітніших у сучасному тенісі, і його продовження неодмінно приверне велику увагу вболівальників і експертів.

Каспер Рууд